26785873775_d8680efaf0_bJméno: Jakub Novotný # 109

Tým: Doss Kart

Podvozek: MS-Kart

Motor: Rotax

Telemetrie: AIM

Motokárová sezóna 2016 se Jakubu Novotnému vydařila na výbornou. Podařilo se mu v celkovém hodnocení zvítězit ve třídě Rotax Junior Max v Poháru České Republiky a ovládl i seriál Mistrovství Slovenska, který byl v tomto roce nabitý velice silnou konkurencí. Pohár České Republiky: Pohár ČR byl pro Jakuba jako prioritní a role obhájce titulu z předešlého roku pro něho byla velkou výzvou. Začátek sezóny vyšel perfektně, když z prvních šesti závodů pět vyhrál a jednou byl druhý. Pak ovšem přišly drobné komplikace v podobě nezaviněných kolizích a tak musel hlídat průběžné první místo až do posledního kola závěrečného závodu. Vše se nakonec podařilo podle představ a Jakub Novotný si do statistik zapsal titul i pro sezónu 2016. Mistrovství Slovenska: Druhý doplňkový seriál MSR vycházel Kubovi hned od začátku dobře. Vytvořil si slušný bodový náskok, který se mu podařilo průběžně ještě navyšovat. Před posledním závodním podnikem měl Jakub takový náskok, že ho již nikdo ze soupeřů nemohl ohrozit a pro to se posledních závodů nemusel vůbec účastnit a mohl předčasně slavit zisk trofeje pro MISTRA SLOVENSKA!7721a5411e9634