Dosskart

Vysoké Mýto – MSR

Druhý podnik Mistrovství Slovenska a Moravského poháru se jel 15. - 17. dubna na autodromu ve Vysokém Mýtě. V průběhu tohoto víkendu, se v týmovém zázemí pohybovalo celkem šest jezdců Doss Kartu. Robin Sklenář zatím pouze trénuje v kubatuře, ve které zatím nesplňuje limit minimálního věku 12 let a Martin Hloucal letos teprve poprvé usedl do motokáry a tak zvolil pouze režim jednodenního tréninku. Samotných závodů se pak účastnili tedy čtyři piloti. Do bojů o mistrovské body se zapojila tato čtveřice pilotů. David Bareš, Honza Filip, Kuba Novotný a Sláva Sklenář. David Bareš tentokrát nenapodobil pódiové umístění z Brucku. Kvůli technické závadě na podvozku (prasklá zadní osa) celkově obsadil v MP 6. místo. Honza Filip letos poprvé usedl do motokáry až na samotných závodech. Navíc přestoupil do nové a zcela odlišné kategorie. Tyto seznamovací závody nakonec dopadly obstojně a Honza obsadil v MSR 3. místo Jakub Novotný si v sobotu odskočil na důležitý turnaj v korfbalu na jih republiky. Tato sobotní absence sice byla citelně znát na jeho výkonech ale i tak se Kuba pohyboval v čelní skupině jezdců a prošel si mnoha kolizemi. Nakonec obsadil v MSR až 5. místo Sláva Sklenář opět ukazoval, že dokáže jet velice rychle a nakonec obsadil v MP pěkné 2. místo.