Dosskart

1. MČR v Chebu – Novotný stříbrný

Seriál závodů Mistrovství ČR, letos odstartoval 9. - 10. května na motokárové dráze v Chebu. Jezdecké složení Doss Kartu bylo následující, Honza Filip, Jakub Novotný, Martin Hloucal a novou posilou týmu jsou táta se synem, Slavomír a Robin Sklenářovi.
Honza Filip si v kategorii Rotax Max Senior, ve dvou závodech dojel pro dvě pátá místa. 17556012432_59d1592950_bV superfinále projel cílem na čtvrtém místě. Tyto výsledky však ke spokojenosti Honzy i našeho týmu mají daleko. Do následujících závodů, zbývá velice málo času na posun, o který se všichni intenzivně snažíme.17602161976_d73c11ff32_b
Jakub Novotný, v kategorii Rotax Junior Max, měl vstup do seriálu velice úspěšný. V první rozjížďce dojel druhý, ve druhé doplatil na "postartovní" strkanici a z posledních pozic se dokázal probojovat zpět alespoň na šestou pozici. V superfinále dojel Kuba na krásném druhém místě a nebýt drobné jezdecké chybičky, v podobě malého výletu mimo trať, mohl se Jakub porvat i o vítězství!17558250381_d533a3643a_b
Martin Hloucal, který jede kategorii Rotax Max Senior, si nenechal start Mistrovského podniku uniknout. Martin letos usedl do motokáry teprve po druhé. Po jednom testování ve Vysokém Mýtě, toto byly první letošní závody. Martin projel cílem jednou devátý a dvakrát desátý.17370586588_057c082620_b
Sláva Sklenář také v kategorii Rotax Max Senior, se připojil k týmu teprve týden před těmito závody. Nicméně premiérové závody pod Doss Kartem se mu vydařily, když se v jednom ze závodů dokonce pohyboval na skvělé třetí příčce. V rozjížďkách nakonec obsadil šesté a sedmé místo, v superfinále pak projel cílem šestý.
Nejmladší zástupce týmu byl Robin Sklenář v kategorii MINI 60, který položil základy pro zlepšování, v podobě dvou patnáctých míst v rozjížďkách a čtrnácté místo v superfinálové jízdě.