Dosskart

Technika jízdy

Našim hlavním zaměřením je "jezdecký vývoj". V posledních letech tak hodně pracujeme s telemetrickými daty (viz první foto), kde získáváme velké množství informací o jízdě. Každou trať máme rozdělenou na několik segmentů (viz druhé foto) abychom zjistili, kde musíme nahnat případnou ztrátu. Důkladným vyhodnocením těchto dat s jezdci se snažíme po kouskách vše vylepšovat.
Další obrovskou pomůckou jsou onboard videa. Dobře umístěná kamera na motokáře, pro nás znamená nenahraditelné informace o stopě, kterou kára jede a při samotném závodě zjistíme jak vlastně vypadal start a pohyb ve startovním poli. S jezdci následně řešíme co a jak bylo dobře či špatně a jak se příště v takové situaci zachovat. 
Dále při testováních praktikujeme různé jezdecké nácviky jízdy jako jsou starty, brzdění, předjíždění nebo například děláme vlastní malé závody. 
I takovéto tréninky jezdce posouvají rychleji dopředu a to je právě to co motivuje celý náš tým Doss Kart, pokroky a ty jsou za poslední roky jasně zřetelné. Jmenovitě Petr Fulín jr. poprvé jako nováček usedl do káry v roce 2008 aby o tři roky později s námi vyhrál Mistrovství ČR a dnes patří k nejlepším jezdcům v republice. Honza Filip si po příchodu k nám v loňském roce (2013) zvykal na spoustu nových věcí aby letos (2014) vše zúročil a nekompromisně vlétl do absolutní jezdecké špičky, kde závodí s nejlepšími jako je třeba právě Petr Fulín jr. Jsou tu i další jména, která se postupně posouvají kupředu. Jen je třeba hodně chtít, vydržet, obětovat tomu hodně času ale i prostředků.