Dosskart

Druhý závod Euro Challenge ve Wackersdorfu

Petr Fulín se jako jediný z našeho týmu účastnil o uplynulém týdnu tohoto prestižního podniku Rotax Max Euro Challenge. Místem konání byl tentokrát německý Wackersdorf. Ve středu a čtvrtek nás čekaly pouze volné tréninky, v pátek pak ještě dva volné a po té důležitý měřený trénink, sobota patří kvalifikačním rozjížďkám a v neděli v případě postupu „pre finále“ a „finále“ . Fulda jede kategorii Rotax Max Junior, kde bylo přihlášeno 59 jezdců, kteří soupeří o postup do obou finále, kam se vejde pouze 34 nejlepších.
Petr měl pouze dva dny na regeneraci mírně otlučených žeber, po posledních závodech v Písku. Středa a hlavně čtvrtek bohužel odhalil problém s žebry jako zásadní. Fulda tak v oba dny objel pouze polovinu tréninků a k našemu překvapení i tak patřil k rychlým jezdcům. V pátek však, hned v prvním tréninku, Petr tvrdě boural s jedním ze soupeřů zrovna na tu bolavou stranu. Další trénink tím byl poznamenán a Fulda po pár kolech zajel do depa, že nemůže jet! Pak jsme šli na měřený trénink bez jakýchkoli ambicí ale jako zázrakem těsně před vyjetím začalo poprchávat což bylo ideální pro bolavá žebra, protože přetížení v zatáčkách je o mnoho menší. Petr Fulín tak na vlhké trati zabojoval a zajel skvělý čas který ho řadil na 13. místo! Na sobotní rozjížďky Petrovi konečně zabraly prášky na bolest a mohl se tak poprat o přímý postup do finále. Fulda startoval ze sedmého místa ale v rozjížkách se nevyvaroval několika chyb které ho naštěstí nestály moc a vyjel si v nich postupně 8. pak 10. a nakonec 12. místo, což mu stačilo na přímý postup do finále.
Nedělní „pre finále“ a start Fuldy ze 14. místa sliboval zajímavou podívanou a velkou šanci na kvalitní umístění. První zatáčkou po startu, však Petr ve velkém chumlu neprojel. Po opravě káry v depu dokončil závod s obrovskou ztrátou na předposledním 33. místě od kud měl bohužel startovat v samotném finále. Vyvrcholení celých závodů bylo samotné finále. Fulda svedl po startu s poslední řady mnoho soubojů a nakonec si dojel pro slušné 19.místo.
Nad dalšímy závody Mistrovství Slovenska, které se jedou opět už tento týden v rakouském Brucku vysí otazník, jestli Fuldovy žebra budou v pořádku.
Nadějný mladý jezdec Patrik Jurenka by se těchto závodů měl účastnit a sbírat další cenné zkušenosti.