Dosskart

Fuldovo hodnocení rozjeté sezóny 2011

Se zpožděním, jak jsem přesně čekal 🙂 jsem konečně obdržel od Fuldy, jeho vlastní hodnocení rozjeté letošní sezóny, seriálů a jednotlivých závodů. Mistrovství ČR
V prvním odjetém závodním víkendu MČR v Sosnové jsem vyhrál. Mohu tedy o tomto víkendu mluvit jako o vydařeném. Další závod se odjel ve Vysokém Mýtě, kde jsem první rozjížďku vyhrál a v druhé jsem po netaktickém souboji s velkými rotaxy dojel o pozici hůře. Tyto závody byly méňe vydařené a bodová, přestože malá, ztráta mi bude určitě ještě chybět. Třetí a zatím poslední závod se konal v Písku. Do první rozjížďky se nám nepodařilo trefit ideální nastavení motokáry i pro to jsem dojel "až" na druhém místě. V druhé rozjížďce jsem i z nevýhodné venkovní pozice odstartoval první a tak jsem jezdil většinu závodu. Technika již fungovala bezchybně, což se mi stalo osudným, když jsem dojel pomalejšího velkého rotaxe a dostal se s ním do kolize. Závod jsem si tedy spestřil rally vložkou a soupeři mě předjeli. Do konce závodu se mi podařilo ostatní jen dojet, nikoli ale předjet. Protože jsem v Písku nedosáhl ani pódiové pozice, můj náskok na čele průběžného pořadí se výrazně zmenšil.
Mistrovství SR
V prvním odjetém závodním víkendu MSR v Dunajské stredě jsem se v první rozjížďce dostal téměř hned po startu do kolize a nedojel jsem. V druhém závodě jsem se po startu asi z dvacáté pozice propracoval až na čtvrté místo. Jenže nastavení podvozku, při měnících se podmínkách na traťi, nebylo příliš trefené, což značně ovlivnila má kolize v první jízdě, ze které jsme tak bohužel neměli žádná data, cílem jsem tak projel až na sedmé pozici. Do posledního třetího závodu jsme šli do maximálního rizika, kompletně jsme totiž předělali nastavení motokáry. Vyplatilo se, kára fungovala znatelně lépe a ze sedmého místa jsem dojel třetí. S nevydařeným vstupem do seriálu MSR jsme nebyli spokojeni a ani další závody se mi nedařily. V druhém podniku jsem byl v celkovém pořadí druhý, což způsobila především nevydařená kvalifikace. V rakouském Brucku se mi také již bohužel tradicně nepovedl měřený trénink, kde jsem skončil čtvrtý za třemi domácími jezdci. Propracoval jsem se až na první místo, jenže rakouský jezdec, kterého jsem předjel, se s druhou příčkou nespokojil a předjel mě zpět. Při pokusu vzít si znovu své první místo jsem se dostal do kolize se soupeřem a přišel jsem o čtyři pozice a dostal se tak až na 5. místo. Cílem jsem projel jako druhý. Ve zbývajících dvou rozjížďkách jsem byl třetí a čtvrtý. Průběh MSR jsme si představovali určitě trochu jinak. Zvažujeme, zda má ještě cenu tento seriál jezdit a je možné, že Bruck byl letos mým posledním závodem v MSR.
Euro Challenge
Letošní a moje druhá sezóna v rotax max eurochallenge, je pro mě obrovskou zkušeností a mohu se zde výrazně zlepšit v pohybu startovním polem. O proti loňskému roku jsem se výrazně posunul, ale s výsledky nejsem úplně spokojen. Doufám, že ve zbývajících závodech v Dánsku a Francii dosáhnu lepších umístění.
Fulda jr.
Jan Dostál za tým Doss Kart souhlasí a děkujeme Petrovi za velice pěkné shrnutí.