Dosskart

Fulín do finále ve Wackersdorfu

Od 8. do 13. května jsme se zdržovali s jediným jezdcem Petrem Fulínem na druhých závodech Euro Challenge 2012 v německém Wackersdorfu.
V úterý probíhaly přípravy na středeční a čtvrteční volné tréninky, které pro Fuldu určitě špatně nedopadly ale ke spokojenosti krůček scházel.
V pátek na programu byly už pouze dva volné a po nich následoval jeden důležitý měřený trénink. Petr po měřeném tréninku figuroval na 40. místě ze 72. startujících. Časy byly velice vyrovnané a tak do sobotních rozjížděk bylo vše otevřené.
V sobotu přišly na řadu čtyři rozjížďky, které nám spokojenost nepřinesly. 17, 14, 18, 18
V neděli tak Petr musel do opravné jízdy, kde měl startovat ze třinácté pozice. Jelikož do finále postupuje pouze nejlepších šest bylo jasné, že ze třináctky to nebude jednoduché. Když Petr projížděl cílem na sedmém místě, bylo to zdrcující. Nezbylo nic jiného než to rozdýchat a sledovat hlavní závody z tribuny. Když komentátor hlásil startovní rošt a v něm na posledním místě nečekaně Fulína, všem nám zatrnulo „vždyť v potvrzených výsledcích byl Petr pořád sedmý nepostupový“ Následný pohled na startovní listinu starou jen pár minut, kde Fulda po diskvalifikaci jednoho ze soupeřů z opravné jízdy opravdu byl zařazen, rozpoutal chaos a sprint pro káru s bleskovou nejnutnější přípravou. Do prostoru startu nás nechtěli pustit protože jsme samozřejmě přišli o hodně pozdě. Chyba však byla na straně pořadatelů, když pozměnili výsledky těsně před startem, což naštěstí uznali, pustili nás a pozdrželi start. Rozpumpovaný a zadýchaný Fulda po té předvedl jeden z jeho nejlepších výkonů a z posledního 34. místa dojel nakonec v prefinale na perfektním 18. místě.
Samotná finálová jízda plná očekávání pak pro Petra byla ztracena hned v první zatáčce, když si po kontaktu se soupeřem poškodil řízení své motokáry a celý závod tak protrpěl na konci startovního pole.
Přes nevydařené finále jsme však z těchto závodů odjížděli spokojeni.
 
Už tuto neděli 20.5. máme v plánu další testování ve Vysokém Mýtě, aby se téměř všichni ostatní jezdci mohli rozjet před dalším závodem Karting cupu v Chebu.