Dosskart

Hloucal po dlouhé pauze stříbrný!

Našlapaná závodní sezóna nám již vrcholí. Předposlední zářiový víkend se odjel poslední závod středoevropské zóny rotaxů. Kompletního seriálu se zúčastnil Jakub Novotný, který obsadil pěkné páté místo v kategorii Rotax Junior Max. Nepojmenovaný 1V kategorii Rotax Max jsme se účastnili závodů také s Davidem Barešem a Honzou Filipem, kteří však celý seriál neabsolvovali.
Poslední zářiový víkend patřil závodům Poháru AČR. Vyvrcholení tohoto seriálu proběhlo na dráze ve Vysokém Mýtě, kde na "domácí" trati nemůže tým Doss Kart chybět. V týmovém stanu byli k zastižení, Jakub Novotný, Sláva a Robin Sklenářovi, Martin Hloucal a příležitostní navrátilec Petr Fulín. Petr si byl pouze na jeden den zatrénovat aby byl lépe připraven na závody za dva týdny v Dunajské Stredě. Sklenářovi si naopak přijeli pouze zazávodit až na nedělní závody. Což byla příprava na příští týden, kde se na stejné trati jede poslední závod Mistrovství ČR. Kuba Novotný měl v původním plánu absolvovat pouze pár tréninků (aby nevyšel ze cviku) a k tomu se zdokonalovat v mechanikování. Nakonec se na zkušenou jeho motokára v sobotu večer přestevěla a dovážila z Juniorské kategorie do seniorské (což propojení věkových hranic obou kategorií umožnuje) aby v neděli nastoupil do závodů jako "senior". 2014-04-18-1438Kuba tuto výzvu přijal a využil nad očekávání, když dokázal jeden závod dokonce vyhrát! Martin Hloucal si po obrovské pauze přijel jen tak zazávodit a nečekaně se pohyboval v absolutní špičce jezdeckého pole. Martin několikrát vodil celé startovní pole a bylo na něm vidět, že  tato skutečnost ho znervozňovala. Jako by nemohl uvěřit, že před ním už opravdu nikdo nejede?!! Martin Hloucal letos teprve po třetí seděl v motokáře a cílem projel na fantastickém druhém místě!
Následující víkend vyvrcholí Mistrovství ČR na dráze ve Vysokém Mýtě. Přípravy jsou již v plném proudu a pod Doss Kartem pojede standartní jezdecké složení. Honza Filip - který bude obhajovat průběžnou třetí pozici ve třídě Rotax Max. Jakub Novotný - který jede o vítěztví v kategorii Rotax Junior Max. web page monitoring Slavomír Sklenář - který je zatím průběžně na osmém místě. Robin Sklenář - se bude snažit vylepšit šestnáctou příčku.