Dosskart

Honza Filip na bedně

Týden před prvnímy závody jsme měli našlapaný program. Na 29. března jsme jeli testovat na Slovensko do Trebatic, kde se představili Honza Filip v kategorii Rotax Max a motokárový nováček dvanáctiletý Richard Meixner, který sedlá kategorii Rotax Junior Max. V Trebaticích jme testovali pouze v sobotu abychom se hned na neděli vrátili opět na domácí trať do Vysokého Mýta.
V Mýtě bylo jezdecké složení následující, Petr a Honzík Šindelářovi (DD2 a Rotax Junior Max), Martin Hloucal (Rotax Max) a opět nováček Richard Meixner (Rotax Junior Max).  Oba tyto testy proběhly úspěšně a tak jsme s napětím týden čekali na závodní tréninky, kde mělo přijít na řadu první porovnání se s konkurencí.
Hned úvodní tréninky před prvnímy letošnímy závody vypadaly velice dobře a Honza Filip zajížděl vůbec nejrychlejší časy z celého startovního pole. Naše očekávání tak byla obrovská.
Ve třech jednotlivých závodech se pak Honza umístil na druhém, čtvrtém a opět druhém místě. Celkově to Janu Filipovi vyšlo na pěknou bronzovou příčku.
Richard Meixner před lety koketoval s malinkou motokárou Easy 50 ccm a po několika leté odmlce se vrátil do velké kategorie Rotax Junior Max, kde je absolutním nováčkem. Richard tyto závody absolvoval aby získal co nejvíce zkušeností do budoucna. Viditelný posun nastal už během prvního závodního podniku a přejeme Richardovi aby jeho vzestup nabral vysokou rychlost.