Dosskart

Horký týden v Brucku

Podle původního plánu jsme již v pondělí 24.7. vyrazili na testování a následné závody Mistrovství Slovenska s Moravským pohárem do rakouského Brucku.
Rotax Junior Jakub Novotný a Rotax Senioři Martin Hloucal, Honza Filip a David Bareš, takovéto bylo jezdecké složení pro tento závodní týden. Po celou dobu našeho pobytu panovalo v areálu velice horké počasí. Jak pro jezdce, tak i pro mechaniky to byly náročné podmínky. V týmovém stanu jsme dokonce zaznamenali teplotu 43°C.
Po pondělním příjezdu jsme v úterý a středu trénovali, ve čtvrtek byl volný den na regeneraci a pátek až neděle patřily již závodům.
Jakub Novotný zajel solidní závody a potvrdil zlepšující se tendenci. Při vysokém počtu startujících cca 25 jezdců se většinou pohyboval do pěkného desátého místa.
Martin Hloucal zažil závody, kdy se bud, ukroutila zadní osa nebo nabral kus vylomeného obrubníku, který si vezl zaklíněný sebou až do následující zatáčky, kde se obrubník uvolnil a díky tomu následovala návštěva ochranných bariér, nebo aby toho nebylo málo tak potkal nešikovného soupeře, který mu zlikvidoval pravou stranu motokáry i s chladičem motoru. Jinak Martin zajížděl velice pěkné časy a neustále se zrychloval.
Honza Filip byl podle očekávání nejrychlejší z týmu, jen ho trochu brzdila přemíra snahy na úkor plynulosti. I tak se dokázal pohybovat z cca 25 jezdců okolo sedmého místa.
David Bareš jel letos teprve své třetí závody a to se promítá do jeho rychlosti. Chybí mu vyježděnost a díky tomu vytváří více jezdeckých chyb. I tak ale dokázal občas zajet rychlé kolo, které kdyby jezdil stále, patřil by na přednější příčky.
Následující plán našeho týmu, měl původně být již tento víkend a to opět v Brucku závod ze seriálu Karting cupu, jenže pro nízký zájem našich jezdců o tento závod, jsme se rozhodli ho vynechat. Dále však závody Karting cupu máme v plánu absolvovat. Dále máme tedy na programu 16.-18.8. Sosnovou MSR a hned další víkend na téže trati MČR s Národním pohárem. Jezdecká účast pro tyto závody je v jednání. Ještě zvažujeme pokud bude možnost jednodenního malého testu v Mýtě v následujícím týdnu.