Dosskart

Martin Hloucal o uplynulé sezóně

Další pilot kterého jsem trochu vyzpovídal byl Martin Hloucal
Martine, jak odnotíš svou uplynulou sezónu v motokárách a dokázal by jsi nějak stručně popsat její průběh?
Tak, byla to už má druhá sezóna, které jsem se zúčastnil od začátku. Na většině tratí jsem už byl alespoň po druhé a mohl jsem se v průběhu celé sezóny soustředit spíše na zlepšování než na učení nových tratí.
Průběh sezóny podle mého názoru byl když to řeknu hodně stručně dost podobný sezóně minulé - Ze začátku sezóny jsem zúročoval předsezónní trénink. Poté přišly vedra a hodně nagumovaná stopa, se kterou nemám moc zkušeností a tak jsem byl zase ve stádiu učení. A ke konci sezóny se zase projevily delší pauzy mezi závody, které jsem měl jet.
 
Připadá mě, že pro tebe je na prvním místě to, se motokárami bavit, než jako u většiny ostatních, kteří se honí za co nejlepším výsledkem. Tak jaká je vlastně skutečnost?
Skutečnost je přesně taková, jak se ti zdá. Motokáry a vše co s nimi souvisí si snažím především užívat. Myslím si, že rozdíl mezi prvním a posledním místem je jenom v pocitu. A tak se snažím mít dobrý pocit po celou dobu a nestresovat se z možného neúspěchu. To ale neznamená, že pro mě dobrý výsledek není důležitý. To bych si mohl jezdit jen tak na parkovišti. Je pro mě důležitý, jenom není na prvním místě.
 
Máš z uplynulé sezóny nějaký moment, který ti nejvíce utkvěl v hlavě?
Lidé si pamatují hlavně ty špatné momenty takže i mě zůstaly v hlavě závody v Brucku, které pro mě byly dost crashové. Paradoxně rád vzpomínám na testování těsně před těmito závody, které bylo super.
Pak rád vzpomínám na dobrou atmosféru ve stanu, drobné pokroky v jízdě a asi nejradši vzpomínám na naše soukromé týmové závody.
 
Asi nepřichází v úvahu aby jsi měl jiné startovní číslo než 7 že? A tak mě napadá, kde je vlastně původ tvé maniakální sedmičky?
Vlastně docela nevinně, když jsem si vybíral startovní číslo tak jsem chtěl 28ku, ale ta byla bohužel, možná bohudík, zabraná. Nakonec volba padla na onu zmíněnou 7. S tou přišla moje mamka. Inspirací byl můj děda (její taťka), který hrál se sedmičkou hokej. No a dál to šlo nějak samo a sedmička mi přirostla k srdci.
 
Co ty a fyzická příprava, chystáš se nějak na novou sezónu?
Tak zatím díky vánocům provozuji gaučing a díky blížící se maturitě si procvičuju ukazováček klikáním myší. To je má současná fyzická příprava. Takže abych odpověděl na otázku tak zatím se na novou sezónu nijak fyzicky nepřipravuju, zatím.
 
Jaká bude nadcházející sezóna, co máš v plánu a stanovuješ si nějaké konkrétní cíle?
Bohužel se bojím, že bude trochu chudší co se závodů týče a to asi hlavně z důvodu zmíněné maturity, ale doufám, že to moji sezónu naruší jenom ze začátku.
A k nějakým cílům. Rád bych se na některých závodech postavil na stupně vítězů, ale jinak asi tradičně si to co nejvíc užít.
 
Martinovi děkuji za vyčerpávající odpovědi a za celý tým přeji hodně štěstí v následující kartingovomaturitní sezóně.