Dosskart

Otázky pro Honzu Filipa

Jsou tomu již dva měsíce co proběhlo slavnostní vyhlášení Mistrovství Slovenska a Moravského Poháru. V Moravském Poháru i přes neúčast na dvou podnicích obsadil pěkné páté místo David Bareš. Dva závody vynechal v Mistrovství SR také Jakub Novotný a přes to dokázal obsadit šestou pozici. Nejvíce se však dařilo ve velké konkurenci Mistrovství Slovenska Janu Filipovi, který ukořistil jako nováček v kategorii Rotax Senior Max velice pěkné čtvrté místo. Právě Honza Filip byl prvním jezdcem, kterému jsem položil pár otázek.
 
Honzo, jel jsi s námi teprve první rok, jak hodnotíš svou uplynulou sezónu? 
Loňská sezona, co se výsledku týká, pro mě dopadla lépe než bylo očekáváno.
 
Byla to tvá premiéra v seniorské (15+) kategorii, navíc pro tebe nově s přední brzdou na ruku, jak jsi si zvykl na tyto dvě novinky najednou?
Podle mě se seniorská kategorie od juniorské zas tak moc neliší ale pravdou je, že přední brzda pro mě byla velkým oříškem, který se mi ještě nepodařilo zcela rozlousknout. Další zásadní  změnou byl jinak fungující podvozek a přestup do nového týmu. Takže novinek pro mě letos bylo opravdu hodně.
 
Máš v paměti tvůj nejhorší a nejlepší moment této sezóny?
Jedny z nejhorších momentů loňské sezóny jsem zažil v Trebaticích, kde jsem nedojel snad ani  jednu rozjížďku. Mezi své lepší momenty řadím Sosnovou, kde jsem obsadil 2. místo.
 
Předpokládám, když ses mě nedávno ptal, kdy pojedem trénovat, že tě káry asi hodně baví?
V Motokách se pohybuji už od malička a stále mě moc baví. Tvůj předpoklad je správný, na nadcházející sezónu se již nemohu dočkat.
 
Tet trochu z jiného soudku, co ty a vánoční svátky?
Vánoční svátky trávím doma s rodinou a hlavně jsem rád, že si odpočinu od školy.
 
Jaká bude nadcházející sezóna, co máš v plánu a stanovuješ si nějaké konkrétní cíle?
Cílem mé nadcházející sezóny je dopadnou minimálně tak dobře jak v uplynulé sezóně. Přesný plán však zatím nemám.
 
Tímto za celý tým přejeme Honzovi do příští sezóny hodně štestí.