Dosskart

Pár otázek pro Davida Bareše

Davide, jak bys zpětně zhodnotil svou uplynulou motokárovou sezónu 2013?
Uplynulá sezona pro mne byla plná změn, největší změnou byl přestup do nového týmu a s tím spojená spolupráce s týmovými jezdci na úplně jiné úrovni, než jsem byl zvyklý (rozbory a porovnávání telemetrií a videí s ostatními, atd...). Sezona 2013 měla být především o získávání nových zkušeností, ať už šlo o samotný jízdní styl nebo nastavení motokáry. Z tohoto pohledu bych hodnotil cíl sezony za splněný, tudíž jsem s minulým rokem spokojený. 
 
Jak si se vlastně dostal k motokárám a vzpomeneš si na svůj první zážitek, kdy jsi ke kartingu vůbec přičichl?
Vlastně za to všechno může táta, původně si ještě s jedním kamarádem společně koupili motokáru , že se v ní občas svezou. Pak ho napadlo, že bych si to taky mohl zkusit, nejdříve jsme šli do půjčovny motokár v Radotíně, tam jsem poprvé v životě seděl v motokáře a hned mě to chytlo, od té doby jsme do půjčoven chodili častěji a když jsem časem začal tátu předjíždět, tak usoudil, že mi půjčí i tu svou, závodní. Poprvé jsme jeli do Písku, hrozně mě to bavilo a od té doby jsem v naší motokáře jezdil už jen já.
 
Jaký byl tvůj nejsilnější zážitek z uplynulé sezóny?
Asi nedokážu říct ten nejsilnější, ale zážitků bylo tuhle sezónu doopravdy dost a to jak těch pozitivních, tak těch negativních, ale o těch mluvit nechci. Mezi ty nejsilnější určitě patří závody v Brucku, které byly v létě, jeli jsme tam o několik dní dřív, abychom mohli společně potrénovat. Počasí nám skutečně přálo, možná až moc, protože na náš teamový teploměr ukazující 43°C ve stínu asi jen tak nezapomenu, byl to skutečně slunný týden.
 
Už máš nějakou vizi jak bude vypadat tvá kartingová sezóna 2014?
Vizí bych měl spoustu, ale realita bývá o něco složitější 🙂 . Příští sezona pro mne stále zůstává otevřená, je tu několik možností, jak by mohla vypadat o nichž se stále rozhoduje. Chtěl bych se zúčastnit co nejvíce závodů, zaujali mne taky změny v MČR, ve kterém jsem nikdy nestartoval a určitě bych si rád zkusil závody na vyšší úrovni. Momentálně však vůbec netuším v jakých podnicích budu startovat.
 
Ať už bude sezóna 2014 jakákoliv, Davidovi do ní přejeme hodně štěstí.