Dosskart

Petr Fulín o sezóně 2013

I Petr Fulín dostal pár otázek ohledně jeho působení v motokárové sezóně 2013 a jeho dalších plánů.
 
Petře pod Doss Kartem jsi dojel pouze konec minulé sezóny, dokážeš nám nějak přiblížit průběh této sezóny a zhodnotit její výsledek?
Sezóna celkově pro mě nedopadla úplně podle mých představ, bylo jen málo víkendů, kdy bych se nepotýkal s nějakými technickými závadami a kdy vše šlo tak, jak má. Závěr sezóny, odjetý pod týmem Doss Kart, byl o poznání lepší. Bohužel náskok, který si přede mnou soupeři vytvořili v průběhu sezóny, jsem za těch několik posledních závodů dohnat nedokázal. Ovšem smůla zřejmě nedoprovázela jen mě, byli i tací, kteří na tom byli hůř než já, díky čemuž jsem nakonec v celkovém pořadí skončil na třetím místě.
 
Už jsi absolvoval při motokárách i sezónu ve formulích, jak víme tak velmi úspěšně a přesto zůstávají tvou prioritou motokáry, co tě tedy ke kartingu vlastně nejvíce táhne?
Na motokárách je větší konkurence, více soupeřů. Kategorie Rotax je velmi vyrovnaná a závody jsou o poznání zajímavější. Také je tu více tréninků a mnohem častěji mohu být na trati. Ovšem bavíme se o situaci před dvěma lety, nyní i v motokárách kvalitních jezdců ubývá a kvalita závodů je každým rokem horší. Pro třídu Rotax jsou v dnešní době zřejmě jediné opravdu kvalitní závody Rotax Eurochallenge, kde se pravidelně sejde kolem 70 jezdců.
 
Zajímá mě tvůj nejsilnější zážitek uplynulé sezóny?
Silných zážitků mám z uplynulé sezóny opravdu mnoho, nicméně není to nic, na co bych vzpomínal rád a čím bych se chtěl pochlubit.
Kdybych měl vybrat nejlepší moment, bude to asi jeden z prvních závodů odjetých na závěr sezóny pod Doss Kartem, Karting Cup ve Vysokém Mýtě. Startoval jsem z posledního místa kvůli neúčasti v kvalifikaci. V prvním závodu jsem se sice dostal do kolize, ale v tom druhém jsem dojel druhý a třetí závod se mi podařilo vyhrát. Byl to jeden z mála závodních víkendů, kdy technika, a vlastně vše, fungovalo bezchybně.
 
Jak vypadá tvá příprava na novou sezónu?
Společně s tátou jsme se svěřili do péče odborníka a nechali si na míru sestavit jídelníček a cviky, takže doufám, že to bude na výsledcích znát.
  
Víme, že sezóna 2014 pro nás nebude společná a tímto Ti do ní přejeme mnoho úspěchů. Můžeš nám přiblížit, pokud to není tajné, tvé další plány?
Co se mých plánů na sezónu 2014 týče, nejsem ještě zcela rozhodnut, jakých seriálů se budu účastnit.Určitě pojedu minimálně dva závody Rotax Eurochallenge. Dále pojedu jeden seriál na výsledek, zřejmě to bude Mistrovství Slovenska. A k tomu přidám ještě nějaké závody, které pojmu jako trénink.