Dosskart

Sezóna odstartovala

První letošní závod se konal 10. – 12. 4. na naši „domácí trati“ ve Vysokém Mýtě a byl to závod ze seriálu Mistrovství Slovenska a Moravského poháru.
Tento závod byl brán jako příprava na stěžejní seriál Mistrovství ČR. Jezdecká sestava byla následující, Honza Filip, Jakub Novotný a David Bareš. David se po roční pauze opět připojil k našemu týmu, aby absolvoval seriál závodů CEE Rotax Max Challenge.
Honza Filip tentokrát nemohl kvůli technickým problémům bojovat o kvalitní umístění. Jak Honza po závodech sám poznamenal "Doufám, že jsme si to vybrali na celou sezónu dopředu" Ihned po nezdařených závodech, přišla na řadu motorová brzda, která pomohla nastalé problémy vyřešit.
Kuba Novotný doplatil nejvíce ze všech jezdců na postartovní kolizi hned v prvním ze tří závodů. Kvůli tomu se musel postupně propracovávat z posledního 26. místa zpět dopředu. Nakonec s toho bylo, vzhledem k velké konkurenci slušné 6. místo celkově. Kuba se po roční pauze bleskově zlepšuje a momentálně už patří mezi nejrychlejší jezdce.
David Bareš, měl původně v plánu pouze trénovat před závody, ale nakonec se rozhodl odjet i závody. Pojal však tyto závody ekonomicky a dokonce ani nenasadil do závodu nové pneumatiky. Tentokrát nebyl důležitý výsledek ale nejeté kilometry, které Davidovi letos scházejí.
Po týdenní pauze se chystáme na další závody. Premiérově se náš tým zúčastní středoevropské zóny rotaxů, která odstartuje v maďarském Pannoniaringu. V týmovém stanu Dosskartu budou, Honza Filip, Jakub Novotný a David Bareš.