Dosskart

Tři bronzové věnce a dvě havárie

Poslední šestý motokárový závod Karting cupu se jel na domácí trati ve Vysokém Mýtě. Za Doss Kart tentokrát jeli tito jezdci – Jan Šindelář, Patrik Jurenka, Martin Hloucal, Petr Šindelář, Radek Hloucal a na zkušební hostování se přidal mladý a nadějný jezdec Jan Filip, kterému tentokrát mechanikoval a hodnotil data Petr Fulín. Pro Fuldu to byla nová a důležitá zkušenost pro jeho další působení v motokárách.
Volné tréninky:
Honzík Šindelář – vedl si na této trati velice dobře a téměř nebylo co mu vytknout. Jezdil skvěle!
Patrik Jurenka – v některých trénincích byl průměrný a v jiných jel výborně a téměř stačil špičce. Patrik chce být moc rychlý a to je někdy kontraproduktivní a bylo třeba ho krotit.
Martin Hloucal – si vedl neuvěřitelně dobře a svou rychlostí musí překvapovat kde koho. Tentokrát si více než kdy jndy zasloužil obrovskou pochvalu.
Petr Šindelář – měl drobné technické problémy, které ho trochu zbrzdily ale pak se také porychlil.
Radek Hloucal – si konečně až od soboty mohl bez utajení zatrénovat. Radkovi chybí trénink a na jeho rychlosti to bohužel bylo vidět. Kvůli tomu se rozhodl do závodů nenastoupit a spíše podporovat syna v jeho skvělém počínání.
Jan Filip – na Honzovi bylo vidět že chvíli potrvá než si zvykne na zcela jiný podvozek MS-Kart. Zvláště když po celou dobu jeho působení v kárách(6 let), jezdil jedinou značku podvozku a to italské Maranello. Druhý den však našel recept a zajížděnýmy časy se připojil ke špičce i když si stále nemohl porozumnět s brzdami.
Závody :
Honzík Šindelář 3.místo - zajel tři pěkné závody, bohužel ve druhém závodu se nevyvaroval jezdecké chyby a odporoučel se mimo trať. To bylo jediné zaváhání, které honzíka stálo lepší umístění. Určitě to však byl kvalitní trénink na příští MČR.
Patrik Jurenka – byl bohužel jedním z neštastníků, který se připletl do těžké havárie. Nedokázel se úplně vyhnout roztočenému soupeři a další závodník ho doslova sestřelil z tratě. Kára byla natolik rozbitá že Patrik nemohl jet ani další rozjíždku.
Martin Hloucal 3.místo – určitě nepůsobil na trati jako začátečník ale spíše naopak. Start a pohyb v chumlu byl výborný, rychlost taky nechyběla a naprosto zaslouženě si Marťas dojel pro skvělé třetí místo mezi nelicencovanými jezdci.
Petr Šindelář – byl hlavním smolařem těchto závodů. V prvním kole prvního závodu se nedokázal dostatečně vyhnout roztočenému soupeři a v hrůzostrašných saltech dopadl kolama nahoru zpět na trať, aby toho nebylo málo tak vyteklý benzín okamžitě blafl a začal hořet. Komisař s hasícím přístrojem byl naštěstí rychlý a bleskově bylo uhašeno. Petr zkončil v nemocnici, ještě ten den večer se vrátil se zlomeninou několika žeber a z toho jedno na třikrát. Takto nešťastně pro Petra zkončila letošní sezóna.
Jan Filip 3.místo – Honza využil pár rad, kterýmy jsme se mu snažili vylepšit především starty a taktiku v prvním kole závodu. Myslím že Honza má potenciál na to, se dál zlepšovat a dle mého názoru určité jezdecké vedení by mohlo zlepšování urychlit. Přes to všechno jel tyto závody velice dobře a dokonce mu patřilo nejrychlejší kolo ve třetím závodu.
 
Opět už příští víkend se jede poslední závod Mistrovství ČR opět ve Vysokém Mýtě, kde pod Doss Kartem pojedou Petr Fulín (o mistra ČR) a Jan Šindelář (o vícemistra ČR)