Dosskart

V Brucku rekordní počet Rotaxů

Nakonec po vypuštěném závodu MČR v Písku, kvůli různým dovoleným, jsme odjeli na poslední červnový víkend na sloučené závody Mistrovství Slovenska s Moravským pohárem. Místem konání byl tentokrát rakouský Bruck, kde se většinou sjedou i domácí jezdci. Tentokrát přijeli i jezdci z dalších okolních států jako je Maďarsko nebo Polsko a konkurence tak ještě narostla. Rekordní počet 29 jezdců se sešel ve třídě Rotax senior.
Těchto závodů jsme se účastnili pouze se dvěma jezdci. Richard Meixner ve třídě Rotax junior max, je stále absolutním nováčkem a se vším se teprve učí. Nicméně toto byly první závody, kde si náš „mixér“ našel svého soupeře a vůbec poprvé si pořádně zazávodil.
Honza Filip se v našlapané konkurenci neztratil. Je fakt, že jak Honzovi tak i týmu chybí pár zkušenosti z této náročné tratě a tak nebylo divu, že jsme nebyli úplně spokojeni s naší rychlostí v trénincích a tak jsme do měřeného tréninku zariskovali s nastavením Honzovy káry. Risk se jednoznačně nevyplatil a nakonec s toho bylo děsivé 14. místo na startu. Do závodů se nám podařilo na nastavení zapracovat a výsledkem s toho byly tyto umístění, první závod - 9.místo, druhý 7.místo a třetí 8.místo. V takto velké konkurenci jsme všichni zhodnotili výsledek jako průměrný.
Dál následuje poměrně dlouhá závodní pauza a tak se budeme snažit doplnit tam nějaký ten „testík“