Dosskart

Závěrečné svezení letošní sezóny

Poslední akcí našeho týmu na motokárových okruzích pro letošní rok, byl trénink na domácí trati ve Vysokém Mýtě. 8. listopadu nám dokonce přálo i počasí, bylo slunečno a teplota se vyšplhala někam k 15 stupňům.
Na poslední letošní svezení přijeli nejdříve Honzík a Petr Šindelářovi, další dorazili Martin a Radek Hloucalovi a jako poslední odpoledne doplnil sestavu Honza Filip.
Trénink proběhl až na pohřbený motor u motokáry Petra Šindeláře a drobné technické potíže u Honzy Filipa bez problémů. Svést se mohli nejenom jezdci, ale možnost dostali tentokrát všichni, kteří k nám nějakým způsobem patří. Na samém konci dne, kdy už se začalo stmívat, jsme dokonce okusili Vysoko Mýtskou trať v opačném směru jízdy. Trať rázem ukázala úplně jiný rozměr a dle mého názoru je v opačném směru o mnoho matokárovější. Zážitek byl natolik silný, že jsem kontaktoval vedení okruhu, jestli by se o závodech v protisměru nedalo uvažovat. V minulosti se v obráceném směru jezdilo, i když trať tehdy vedla jinudy. Bylo mi sděleno, že je to zajímavý nápad, se kterým se budou zabývat. V následující sezóně to s největší pravděpodobností bohužel nebude, jelikož by se muselo dodělat pár obrubníků okolo tratě, doladit bezpečnostní prvky a určitě i spousta dalších úprav.
V následujících dnech či týdnech položím pár otázek některým jezdcům ohledně uplynulé sezóny.