Dosskart

Zlatý Novotný, bronzový Doležal

Předem bych chtěl upozornit, že fotky z těchto závodů budou přidány o tomto víkendu.
 
Na třetí závody seriálu Karting Cup v Brucku jsme odjížděli už v úterý 17. července ráno, abychom využili úterního a středečního testování. Čtvrtek patřil regeneraci a přípravám na samotné závody. Pátek až neděle už samotné závody Karting Cupu.
Jezdci Adam Doležal, Martin Hloucal, Jakub Novotný, Patrik Jurenka, Petr Fulín a mimo zázemí týmu s podporou Jan Wagenknecht, ti všichni závodili na místním okruhu v Rakousku vyjma Petra Fulína, který po dvoudenním testování odjel na dovolenou.
 
Adam Doležal i díky novému rámu opět jezdil rychlé časy a tuto skutečnost potvrdil i v samotných závodech, když první dva závody své třídy s náskokem vyhrál a vypadalo to na klidné potvrzení i v poslední třetí jízdě. Bohužel menší kolize a následné technické problémy Adamovi nedovolili závod dokončit a spokojenost se rázem změnila ve zklamání a propad na celkově "až" bronzovou příčku.
Martin Hloucal dal do kupy svá žebra z předchozích závodů a učil se další novou trať, kde sbíral další nové poznatky a zkušenosti. Bohužel i Martin se připletl do jedné kolize, po které následovalo rovnání rámu.  Když vezmeme v potaz Martinovu krátkou motokárovou historii a náročnost místní dráhy, tak pohyb těsně za polovinou startovního pole je sám o sobě velkým úspěchem!
Jakub Novotný během úterního a středečního testování (kde jsme praktikovali nový způsob tréninku) udělal obrovský pokrok v technice své jízdy a v předjíždění. Před závody asi málokdo věřil, že si po výborných a vyrovnaných výkonech odveze zlatý věnec! U Kuby se začíná projevovat skutečnost, že jezdí po závodech pouze se svým mechanikem a bez rodičů. Kubovo sbírání našich informací je tak efektivnější.
Patrik Jurenka zažil víkend jak na houpačce, když už se podařilo vše sladit ke spokojenosti tak začalo pršet. Patrik toho na mokru s Rotaxem moc nenajezdil a tak není divu, že zatím vodu rád nemá. Když bylo v neděli konečně sucho tak se Páťa ve druhém závodě skvěle probojoval vpřed, aby ve třetí rozjížďce přišla místo dalšího postupu vpřed nekorektní rána od jednoho ze soupeřů a pád až na konec startovního pole!
Jan Wagenknecht dále spolupracuje s Doss Kartem ale již nevyužívá týmového zázemí. Díky tomu nemáme tak velký přehled co se s Honzíkem přesně děje mimo trať i na samotné dráze. Musím však vyzvednout jeho poslední závod, kde jel skvěle. Pohyboval se s čelní skupinkou starších zkušenějších jezdců a dojel v blízkém kontaktu na krásném čtvrtém místě.
 
Další plán našeho týmu bude, dvoj závod v Sosnové u České Lípy, za týden 3.-5.8. Mistrovství SR a za čtrnáct dní Mistrovství ČR